سر انجام پس از کش و قوس های فراوان آلبوم مشترک گوگوش و مهرداد آسمانی به بازار ارائه شد .

در این آلبوم  که شامل ۱۱ قطعه می باشد تعدادی از آهنگ ها متعلق به گوگوش و تعدادی متعلق به مهرداد آسمانی میباشد و تعدادی هم با هم خوانده شده است .

این آلبوم هم نتوانسته به پای آهنگ ها و آلبوم های قبل از انقلاب خانم گوگوش برسه ! چرا که نه موسیقی و نه شعر ها قدرت رقابت با کارهای گذشته رو ندارند و در همین زمان این سوال مطرح می شود که چرا خانم گوگوش اصرار به همکاری با مهرداد آسمانی در زمینه موسیقی و استفاده از شعر های ارزان قیمت شاعران بزرگ ما رو دارند ؟

هر چند که از میان آهنگسازان مطرح آهنگ های سابق گوگوش آقای شماعی زاده بسیار افت کرده آنقدر که دیگر کسی این آهنگساز بزرگ  بزرگترین آهنگ های ایرانی را جزو موسیقی به حساب نمی آورد ولی بسیاری دیگر از جمله آقای فرید زلاند هنوز هم پر کار هستند و کارهایشان هنوز هم بهترین کارهایی است که اجرا می شود .

هر چند ما اینجا نشسته ایم و از ارتباط موسیقی دانانمان با یکدیگر بی خبریم ولی وقتی فرید زلاند در برنامه آن کات شبکه تلویزیونی طپش از نحوه رفتار خانم گوگوش گلایه میکند و اعلام میکند که قبل از اینکه خانم گوگوش به آمریکا بیایند ارتباط تنگاتنگی با آهنگسازان ( مخصوصاْ حسن شماعی زاده - فرید زلاند ) و شاعران اسبق خود ( ایرج جنتی عطایی- اردلان سر فراز - شهیار قنبری و خانم زویا ) داشته و وقتی به آمریکا میروند با دیدن جو حاکم به یکباره تغییر رویه داده و به کل ارتباط خود را با قدیمی ها ( بخوانید بزرگان )  قطع میکند  همه را به فکر وا میدارد که گوگوش در بدو ورود به آمریکا چه دید که گذشته ها را گر چه شیرین بود فراموش کرد ؟

 

در این آلبو یکی از آهنگ های قدیمی گوگوش به صورت زیبایی ( نه به زیبایی آهنگ اصلی) ReMix شده و در یک آهنگ مجموه ای از زیباترین آهنگ های قدیمی گوگوش گرد هم آورده شده است که البته یک سوال دیگر در این میان مطرح میشود که اگر آهنگ های قدیمی گوگوش انقدر زیبا هستند که باید باز خونی شوند پس چرا دیگر تکرار نشدند ؟؟

شعر ها نیز مانند سایر شعر های آلبوم های مشترک قبلی گوگوش و مهرداد آسمانی مضمونی سیاسی و کنایه آمیز دارند که به نظر من دوره این گونه شعر ها سر آمده .

از نظر موسیقی هم چیز خاصی برای گفتن وجود ندارد چرا که افت چشمگیری بوجود آمده و فقط در آهنگ هایی که گوگوش به تنهایی اجرا کرده ملودی گیتار و تکنوازی آن مورد توجه قرار میگیرد ولی آهنگ هایی که مهرداد آسمانی اجرا کرده ذهن انسان را به آلبوم "مریم گل ناز منه" معطوف میکند .

 

دانلود آلبوم  " شب سپید " از گوگوش و مهرداد آسمانی با کیفیت ۱۲۸ kbps

 

1 . شک می کنم

2 . جنگل شش و هشت

3 . ملودی

4 . بوسه های پیاده

5 . ملودی هم صدا

6 . هفته های سپید و سیاه

7 . شب سپید

8 . کوچه لخت

9 . طلاق

10 . ملودی نیلوفر آبی

11 . آبی

 

 نظرات شما در تحلیل هرچه بهتر این آلبوم در این صفحه اعمال خواهد شد .

توجه : با عرض پوزش از خوانندگان گرامی این پست ویرایش نشده است .

+ نوشته شده در ساعت توسط کوشا اسپرورینی